Tijdens deze cursusdag wordt aandacht besteed aan zowel het theoretisch kader als de praktische invulling van de pilot.
Tijdens deze dagtraining (9.00 – 16.00 uur) gaan deelnemende docenten aan de slag met hun rol als projectleider peeronderwijs. Ze krijgen praktische tips en theoretische inzichten om het project stevig en duurzaam op te zetten binnen hun eigen school. Er is aandacht voor literatuur, schoolorganisatie, draagvlak en communicatie. Ook werken de deelnemers aan een eerste opzet van hun eigen projectplan. Aan het einde van de dag gaan zij naar huis met concrete acties, ideeën en de inspiratie om direct vervolgstappen te zetten.
Een greep uit de thema’s waarmee de werkgroep tijdens de bijeenkomsten aan de slag gaat zijn:

Om de toekomstige peercoaches of juniormentoren goed voor te bereiden op hun nieuwe taak, moeten ze eerst de juiste skills aangereikt krijgen.
Wat komt aan de orde tijdens hun training? Naast pedagogiek en sociologie gaan de leerlingen aan de slag met zelfreflectie.
Het puberbrein, Het zijn van een rolmodel, Groepsvormingsfasen, Bemiddeling bij pestgedrag, Omgaan met vertrouwelijke informatie. De rol van de buddy en de mentor, Coaching van de executieve vaardigheden, Gesprekstechnieken, Feedback geven & Presenteren voor grote groepen.
Meer weten? Bekijk: “Ja, tutoring blijft een van de beste kaarten die we in handen hebben”